Salg af Rottefælder
Grøn Entreprise forhandler WiseTrap rottefælden, som er en intelligent og giftfri rottefælde, som placeres direkte i kloakrøret.
Rottefælden fungerer ved at registrere rottens bevægelser, hvorefter rottefælden skyder spyd med stor kraft, som afliver rotten hurtigt og smertefrit. Derefter skylles rotten ud med kloakvandet.
Derefter trækkes spydende op, hvorefter rottefælden virker igen.
Rottefælden WiseTrap påvirker ikke kloakken funktionalitet. TV- inspektion kan gennemføres uden at slukke og afmontere denne intelligente rottefælde.
Læs mere om WiseTrap rottefælde
Ønsker du mere information om rottefælderne, er du velkommen til at kontakte kloakmester Lars Hejgaard på 40 51 93 99 eller sende en mail på hejgaard@groenentreprise.dk
Hvis der er problemer med kloakken, kan vi træde til. Vi klarer alle former for kloakservice for private og erhverv i Hvidovre, Rødovre, København og andre steder.
Har du en stoppet kloak eller har du gentagne gange oplevet kloakproblemer?
Oplever du gentagne kloakproblemer med eksempelvis en stoppet kloak? Så er det en god idé at kigge kloakken efter med en TV-inspektion.
Har du problemer med brøndene? Vi er klar til at rykke ud med vores slamsuger og løse problemerne. Vi har stor erfaring med rensning brønde og kloakker
Ønsker du at høre mere om, hvad vi kan tilbyde, eller ønsker du et uforpligtende tilbud, så kontakt os på telefon 40 51 93 99 eller send os en mail på hejgaard@groenentreprise.dk.